Category Hydroizolacje

Jakie membrany płynne wybrać do hydroizolacji dachów?

Membrany płynne są dobrym rozwiązaniem zarówno do nowych dachów, jak i do renowacji dachów już wysłużonych, które po wielu latach straciły już swoje właściwości i szczelność. Jaki produkt wybrać do skutecznej hydroizolacji dachu?

Czym są membrany płynne?

Są to produkty przeznaczone do hydroizolacji dachów, które zapewniają doskonałą ochronę przed wodą. Jak sama nazwa wskazuje, są to membrany w płynie, które można nakładać na zabezpieczaną powierzchnię za pomocą wałka lub natryskowo. Po wyschnięciu membrana staje się zwartą, jednolitą, bardzo elastyczną powłoką, która w pełni chroni dach przez przeciekaniem.

Membrana płynna dobra na trudne warunki

Membrana płynna jest w pełni skutecznym rozwiązaniem do hydroizolacji dachu, gdyż z uwagi na świetne właściwości mechaniczne, termiczne i chemiczne, jest to produkt bardzo odporny na trudne warunki atmosferyczne, bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury, oraz na przeciekanie. Mimo iż membrana płynna zabezpiecza dach przed wodą, to jest przy tym paroprzepuszczalna. Stojąca woda nie stanowi najmniejszego problemu dla membrany, dlatego jest ona coraz częściej stosowana do dachów płaskich.
Do czego jeszcze stosujemy membrany płynne?
Membrany płynne nie tylko wykorzystujemy do hydroizolacji dachów, ale w zależności od konkretnego produktu, które różnią się składem, można je też wykorzystać do skutecznej hydroizolacji tarasów, balkonów, piwnic, basenów, parkingów.

Gdzie kupić membrany płynne i jakiego producenta wybrać?

Na polskim rynku dostępne są produkty kilku producentów, przeznaczone do hydroizolacji, lecz naszym zdaniem na wyjątkowe uznanie i rekomendację zasługuje przede wszystkim firma Isomat. To grecka firma, która przebojem wdarła się nie tylko na polski, ale też europejski rynek i z powodzeniem sprawdza się do hydroizolacji licznych obiektów w nawet najbardziej trudnych warunkach. Isomat podchodzi do sprawy bardzo profesjonalnie, gdyż ich produkty mimo znakomitych właściwości i skuteczności, są stale rozwijane w specjalistycznych laboratoriach, które poddają je licznym testom.

Membrany płynne, podkłady i uszczelniacze dekarskie od Isomat, czyli to, co potrzebne jest do skutecznej hydroizolacji dachu, dostępne są na stronie oficjalnego dystrybutora na Polskę, w sklepie www.chemiabudowlana.eu. Osobiście zachęcamy by powołać się na obsługę sklepu, która po przedstawieniu potrzeb, zaproponuje Ci najskuteczniejsze rozwiązania do hydroizolacji. Hydroizolację można z powodzeniem wykonać samemu, lecz jeśli nie czujesz się na siłach, warto zlecić tę pracę wykwalifikowanej ekipie.